Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

WROCŁAWSKIE OBCHODY ROKU TADEUSZA RÓŻEWICZA

Oficjalnie wrocławskie obchody Roku Tadeusza Różewicza rozpoczynają się 24 kwietnia, w 7. rocznicę śmierci tego wybitnego twórcy – poety, dramatopisarza, prozaika i scenarzysty filmowego, wrocławianina od 1968 roku, Honorowego Obywatela Wrocławia.

 

Kulminacja wielu działań literackich, teatralnych, muzycznych i innych wydarzeń nastąpi jesienią, kiedy obchodzić będziemy 100. rocznicę jego urodzin. Nadanie jednemu ze skwerów imienia Tadeusza Różewicza, jam session, nocne czytanie utworów, postawienie granitowej ławki w jego ulubionym miejscu  – to zaledwie fragment bogatego programu, który Wrocław przygotował na 2021 rok.

 

Kalendarium Roku Różewicza dostępne jest na stronie: https://www.wroclaw.pl/rok-rozewicza/

 

Tadeusz Różewicz  to laureat licznych wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Literackiej Nike (za tom „Matka odchodzi”), Europejskiej Nagrody Literackiej. Wielokrotnie był wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla.

 

Podczas II wojny światowej walczył w oddziałach leśnych Armii Krajowej. Został odznaczony Krzyżem Armii Krajowej i Medalem Wojska Polskiego.

 

W bibliotece Centrum Kształcenia Ustawicznego można wypożyczyć nie tylko tomiki wierszy i dramaty Tadeusza Różewicza, ale także wiele książek poświęconych jego życiu i twórczości.

Data dodania: 2022-12-03 14:24:50
Data edycji: 2022-12-03 14:25:01
Ilość wyświetleń: 96

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej