Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„TADEUSZ RÓŻEWICZ I MY – ROZWAŻANIA W 100-LECIE URODZIN POETY”

W ramach obchodów Roku Różewicza zapraszamy do obejrzenia wykładu pod tytułem: “Tadeusz Różewicz i my – rozważania w 100-lecie urodzin Poety”, który będzie wygłoszony przez prof. Andrzeja Skrendo podczas obrad XXXVI sesji Rady Miejskiej Wrocławia 22 kwietnia o godz. 10.00.

 

Pan prof. Andrzej Skrendo jest historykiem i teoretykiem literatury, krytykiem literackim, znawcą twórczości Tadeusza Różewicza. Napisał o nim dwie książki: „Tadeusz Różewicz i granice literatury. Poetyka i etyka transgresji” (2002) oraz „Przodem Różewicz” (2012). Opracował i opatrzył wstępem „Wybór poezji” Tadeusza Różewicza w edycji Biblioteki Narodowej (2016). Jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Wykład przybliży Różewicza jako świadka historii XX wieku, uczestnika najważniejszych sporów w powojennej historii Polski, wybitnego pisarza zmieniającego nasz sposób myślenia o literaturze oraz o społecznej roli pisarza. Co znaczy być Polakiem i Europejczykiem? Jak mają się do siebie polityka i literatura? Do czego są nam potrzebni pisarze? W twórczości Tadeusza Różewicza znajdziemy intrygujące odpowiedzi także i na te pytania.

 

Wykład transmitowany w czasie sesji Rady Miejskiej Wrocławia będzie dostępny online dla wszystkich zainteresowanych na stronie portalu miejskiego www.wroclaw.pl oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia: www.bip.um.wroc.pl (po wybraniu kolejno zakładek: Rada Miejska, Sesje Rady, Transmisja sesji).

Data dodania: 2022-12-03 14:26:24
Ilość wyświetleń: 97

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej