Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

SPOTKANIE Z LUDŹMI ZE ZNAKIEM „P”

SPOTKANIE Z LUDŹMI ZE ZNAKIEM „P”

W sobotę 22 kwietnia 2023 r. gościliśmy w Centrum Kształcenia Ustawicznego przedstawicieli Klubu Ludzi ze Znakiem „P”, skupiającego Polaków, którzy w czasie II wojny światowej byli zmuszani do niewolniczej pracy na terenie III Rzeszy.  

Zgodnie z wieloletnią tradycją, członkowie Klubu Ludzi ze Znakiem „P” wspólnie ze słuchaczami Centrum oddali hołd ofiarom hitlerowskich zbrodni, składając kwiaty pod tablicą upamiętniającą robotników przymusowych, którzy przebywali w trakcie oblężenia i zagłady Festung Breslau w obozie „Sadowastrasse”, znajdującym się w budynku, w którym obecnie ma siedzibę nasza szkoła. Był to jeden z kilkudziesięciu obozów pracy przymusowej w Breslau. Szacuje się, że Niemcy więzili w nich ok. 50 tysięcy osób 23 narodowości, w tym ponad 30 tysięcy Polaków.

Podczas spotkania w bibliotece nasi goście opowiadali o wojennych przeżyciach i o losach swoich rodzin. Serdecznie dziękujemy Państwu za tę wspaniałą, wzruszającą lekcję historii!

Wszystkim tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat tej tragicznej karty w naszych dziejach, polecamy książkę „Niewolnicy w Breslau, wolni we Wrocławiu”, wydaną nakładem Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Pani Anna Kosmulska spisała w niej wspomnienia członków Klubu. Książka dostępna jest w naszej bibliotece.

Data dodania: 2023-04-25 15:01:37
Data edycji: 2023-04-25 15:03:33
Ilość wyświetleń: 370

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego