Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

„PRZERWA NA CZYTANIE” W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO

W październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, pobijaliśmy rekord w liczbie osób czytających na przerwie.

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu dołączyło do II Międzynarodowej Edycji “Czytania na przerwie” i znalazło się w gronie 2 tysięcy placówek edukacyjnych w Polsce i za granicą, które pokazały, że czytanie może być dobrą zabawą i spędzaniem czasu w sposób przyjemny i wartościowy.

 

W naszym Centrum na przerwie czytali słuchacze liceum z wydziału stacjonarnego i zaocznego oraz szkoły podstawowej, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Cały budynek zamienił się w czytelnię – książki beletrystyczne i popularnonaukowe były czytane w bibliotece szkolnej i w salach lekcyjnych, ale także na korytarzach, w gabinecie Pani Dyrektor, sekretariacie, księgowości, na portierni…

 

Udało się uchwycić na fotografii grupę słuchaczy szkoły podstawowej zaczytanych na schodach… w podręczniku do języka polskiego przed sprawdzianem z tego przedmiotu.

 

W sali języka angielskiego licealiści czytali pod kierunkiem pani Marioli Gasperowicz w oryginale “Love Story” Ericha Segala i mieli okazję obejrzeć ekranizację tej bestsellerowej powieści.

 

Dziękujemy uczestnikom i pomysłodawcom! Ubiegłoroczny rekord (prawie 150 tysięcy osób czytających na przerwie) został pobity dwukrotnie, w tej edycji czytało ponad 337 tysięcy osób.

My w tym czasie pobiliśmy także rekord wypożyczonych książek, co nas ogromnie cieszy.

Data dodania: 2022-12-03 14:17:03
Data edycji: 2022-12-03 14:18:50
Ilość wyświetleń: 287

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego