Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Kształcenie Ustawiczne - sposób na mądre życie

   Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym naszych słuchaczy, w 2000 r. powołano w naszej szkole pod patronatem Dyrektora Centrum i Samorządu Słuchaczy KLUB EDUKACJI USTAWICZNEJ.


        Celem klubu jest zachęcenie do rozwijania zainteresowań , poszerzanie wiedzy, która pozwoli zrozumieć otaczającą rzeczywistość, ale także inspirować do rozwijania pasji . Chcemy propagować wartości ważne do życia w społeczeństwie, takie jak praworządność, odpowiedzialność, tolerancja,  życzliwość, kultura współżycia i refleksyjność. Ideą naszych działań jest wpajanie szacunku dla tradycji narodowej, ludzi nauki i kultury oraz ich dorobku a także wychowanie człowieka samodzielnie funkcjonującego w otaczającym go świecie, przystosowującym się do zachodzących zmian i potrafiącym odnaleźć się na rynku pracy.


        Na przestrzeni 20 lat gościliśmy w KEU wiele znanych i cenionych osób. Byli wśród nich pisarze, aktorzy, muzycy, filmowcy, naukowcy, medycy, prawnicy, psychologowie i podróżnicy,  ale także ludzie ze świata biznesu . Wśród gości znaleźli się m.in. prof. Czesław Opaliński, aktorzy Jerzy Kamas, Maciej Damięcki, Artur Barciś, Filharmonicy Lwowscy, prof. Jan Miodek, reżyser i dziekan warszawskiej szkoły filmowej Andrzej Sapija, pisarze Marek Krajewski i Andrzej Ziemiański, poeta Bogusław Kierc oraz Janusz Rybak – biznesmen, założyciel Zachodniej Izby Gospodarczej.


        Spektrum poruszanych tematów było bardzo szerokie, poczynając od tematów związanych z życiem kulturalno- literackim i społecznym do zagadnień etycznych. Od uzależnień, odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzestępczości-, transplantacji komórkowych po zasady savoir –vivre i metody wykorzystywane przez twórców przy powstawaniu dzieł literackich i filmowych. W bibliotece CKU znajduje się , do wglądu zainteresowanych, bogato ilustrowana zdjęciami, fotokronika  dokumentująca większość spotkań.


        Po ponad 20- letnich doświadczeniach i odbytych 68 spotkaniach można stwierdzić, że ta forma działalności pozalekcyjnej najbardziej odpowiada potrzebom słuchaczy.


        Podczas spotkań i dyskusji, prowadzący podkreślali, że edukacja i kształcenie ustawiczne jest wartością samą w sobie, sposobem na osiągnięcie osobistego i społecznego sukcesu. Ciągłe kształcenie się, to dziś najpewniejszy i najbardziej opłacalny sposób inwestowania w siebie.