Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

KONKURS Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY URODZIN STANISŁAWA LEMA

Sto lat temu, 12 września 1921 r., urodził się Stanisław Lem – pisarz, eseista, futurolog i filozof, uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy science-fiction XX w. W związku z tą rocznicą, aby uczcić jego dokonania na polu fantastyki, rok 2021 został okrzyknięty Rokiem Lema.

 

Jest to idealna okazja, aby w codziennym biegu, w którym towarzyszy nam technologia, zatrzymać się na chwilę i poddać jej istnienie pewnej refleksji – żyjemy w przyszłości Stanisława Lema, czy jest tak, jak ją sobie wyobrażał? Jest to okazja do poznania lub przypomnienia sobie utworów tego pisarza. Są one dostępne w zbiorach biblioteki Centrum i E-CZYTELNI Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych.

 

Zachęcamy naszych Słuchaczy do udziału w konkursie plastyczno-graficznym „Lemowska wizja przyszłości”, organizowanym przez Stowarzyszenie WroSpace. Do 30 września można zgłosić projekt Golema, superkomputera przyszłości lub wizję przyszłości przedstawioną w powieściach Stanisława Lema. Szczegóły na stronie: https://roklema.pl/lemowska-wizja-przyszlosci/

Data dodania: 2022-12-03 14:21:04
Data edycji: 2022-12-03 14:21:21
Ilość wyświetleń: 232

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego