Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

E-CZYTELNIA WROCŁAWSKIEGO SYSTEMU BIBLIOTEK SZKOLNYCH W 2022 ROKU

W ramach projektu E-CZYTELNIA został przedłużony dostęp do największego polskiego serwisu z literaturą LEGIMI. Dla czytelników, którym wygasł już dostęp do LEGIMI na koncie INTEGRO lub Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej, pojawił się już nowy kod do pobrania. Dla wszystkich pozostałych czytelników nowy kod będzie dostępny po wygaśnięciu aktualnego.

 

E-CZYTELNIA umożliwia obecnie dostęp poprzez katalog Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych do ponad 70 000 tytułów książek elektronicznych z LEGIMI, do prawie 6000 tytułów Wolnych Lektur oraz do całej bazy Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej. Nowością w tym roku jest możliwość korzystania również z audiobooków (LEGIMI).

 

Z tych zasobów elektronicznych mogą korzystać czytelnicy posiadający indywidualne konto w katalogu INTEGRO Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych lub Wrocławskiej Platformie Edukacyjnej. Tymczasowe hasła dostępu do konta w INTEGRO generuje z systemu nauczyciel bibliotekarz, a do WPE osoba uprawniona w danej placówce do Systemu Zarządzania Uczniem (Office 365).

 

Wyszukiwanie dokumentów elektronicznych w E-CZYTELNI odbywa się w taki sam sposób jak i innych publikacji tradycyjnych w katalogu centralnym Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych. Z ebooków i audiobooków LEGIMI korzystamy poprzez specjalną aplikację zainstalowaną na komputerze, smartfonie, tablecie czy czytniku.\

 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nauczycielami bibliotekarzami Centrum.

Data dodania: 2022-12-03 14:13:29
Data edycji: 2022-12-03 14:13:47
Ilość wyświetleń: 280

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego