Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„CZUŁY NARRATOR” OLGI TOKARCZUK

10 grudnia 2019 roku Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Kilka dni wcześniej, w Sali Giełdy Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie, świat poznał „Czułego narratora” – tak zatytułowana była mowa noblowska pisarki. Jej tekst przedrukowany został w mediach na całym świecie, przełożono ją na kilkadziesiąt języków.


Rok później ukazała się książka pt. „Czuły narrator” (Wydawnictwo Literackie). Poza głośną mową noblowską na publikację składa się także 11 innych esejów i wykładów Tokarczuk, dzięki którym możemy zajrzeć za kulisy jej twórczości. Książka jest już dostępna w bibliotece Centrum Kształcenia Ustawicznego.

 

Fundacja Olgi Tokarczuk, Wrocławski Dom Literatury i Wydawnictwo Literackie zorganizowały w rocznicę wygłoszenia mowy noblowskiej spotkanie online z pisarką na temat jej najnowszej książki. Spotkanie dostępne jest w Internecie: https://www.youtube.com/watch?v=3y6fgcHAcwc . Polecamy je wszystkim, którzy nie oglądali bezpośredniej relacji na Facebooku.

 

W bibliotece szkolnej Centrum można wypożyczyć większość utworów noblistki (link do katalogu: https://prolib.edu.wroclaw.pl/integro/search/description?q=tokarczuk&index=521&anchor=pager&p=11 ).

Data dodania: 2022-12-03 15:31:19
Data edycji: 2022-12-03 15:31:30
Ilość wyświetleń: 232

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego