Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

23.09.2019 Lekcja międzyprzedmiotowa

Pamięć historii żyje w nas
lekcja międzyprzedmiotowa historii i języka polskiego
80 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zainspirowała pana Wojciecha Kopińskiego (nauczyciela historii) i panią Magdalenę Marszałek (nauczycielki języka polskiego) do przeprowadzenia lekcji międzyprzedmiotowej na Cmentarzu Żołnierzy Polskich, który znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. W zajęciach tych, zorganizowanych 23 września 2019 roku, wzięli udział słuchacze Szkoły Podstawowej dla Dorosłych nr 1.
Pan Wojciech Kopiński przedstawił historię walk żołnierzy polskich na frontach II wojny światowej, podkreślając męstwo, odwagę i wielkie poświęcenie walczących o wolną od okupanta Polskę.Pani Magdalena Marszałek opowiedziała o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, poecie lat wojny
i okupacji, najwybitniejszym twórcy swojego pokolenia, walczącym w Szarych Szeregach
w batalionach Zośka i Parasol, który poległ jako jeden z wielu bohaterów powstania warszawskiego w czwartym dniu trwania walk.
Zajęcia poza terenem Centrum, w tak charakterystycznym miejscu, spowodowały szczególne zainteresowanie słuchaczy, ale przede wszystkim uzmysłowiły, jak ważne jest poznawanie historii własnego kraju.

Data dodania: 2022-12-03 17:50:03
Data edycji: 2022-12-03 17:50:09
Ilość wyświetleń: 220

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Tłumacz języka migowego